Sauvignon

Vinotéka 1/2018

Sauvignon 2015, Roman Janousek

nalepka-sampionRoman Janoušek
suché, 2015
MVO, Hlohovecký VR, obec Dvorníky
13,5% alkoholu

Farba má sýty žltozlatistý odtieň. Vôňa pôsobí pokojným dojmom, ktorý umocňuje príjemný tón lanolínu, sušených byliniek, dotyk vanilky a sušených hrozienok. Upokojujúci vnem z vône sa prenáša aj do chuti. Tá pôsobí guľatým dojmom,  odznieva v tónoch perníkového korenia a medovosti. Naozaj zaujímavý, už vyzretý predstaviteľ tejto odrody.
88,83 bodov

Sauvignon 2015, Vinárstvo Vinhor Vinárstvo Vinhor
polosladké, 2015
MVO, Doľanský VR, obec Doľany
12,5 % alkoholu

Farba má krásny zlatisto-jantárový odlesk. Vo vôni dominujú ušľachtilé tóny botrytídy, podporené arómou pomarančovej šťavy, žltého melónu, marhule, dule, ale objavuje sa aj závan drveného koriandru. V chuti sa o slovo hlásia najmä tóny sušeného ovocia v podobe hrozienok a hrušky. Prítomné kyseliny príjemne osviežujú víno. V dochuti zase poteší intenzívny korenisto-medový tón.
88,50 bodov
Sauvignon 2016, Zámocké vinárstvo Zámocké vinárstvo
suché 2016
JVO, Strekovský VR, obec Dubník
12,5% alkoholu

Zlatistá farba má žlto-zelený odlesk. Vo viacvrstvovej vôni sa objavujú tóny broskyne, bazy, ale aj herbálnosť v podobe krušpánu, žeruchy či kosatca a jemný závan zeleného korenia. Štruktúrovaná chuť je postavená na šťavnatých kyselinách, ktoré striedajú tóny broskyne s náznakom medu. Zaujme aj bylinno-zemitá dochuť.
87,00 bodov
Sauvignon 2017, Chateau Modra

Chateau Modra
suché 2017

JVO
12,0% alkoholu

Farba má zlatozelený odtieň. Intenzívna vôňa sa prezentuje v tónoch čiernej ríbezle, broskyne, ale aj karamboly. V stredne plnej chuti zaujme jej šťavnatosť, vyváženosť a príjemná dochuť.


86,83 bodov

Sauvignon 2017, Zámocké vinárstvo Zámocké vinárstvo
suché 2017
JVO, Strekovský VR, obec Dubník
12,5% alkoholu

Farba má príjemný zelenkastý odtieň. Po krátkom odvetraní sa vo vôni objavujú tóny žihľavy, ale aj medovosť a krémovosť, podporená náznakom orgovánu. Trochu vyššia kyselina v chuti pôsobí osviežujúco a šteklivo mlado.
86,67 bodov
Sauvignon 2016, Chateau Topoľčianky Château Topoľčianky
suché 2016
JVO, Hurbanovský VR, obec Marcelová
12,5 % alkoholu

Farba má jemný zlatistý dotieň. V ovocnej a veľmi ľúbivej vôni sa do popredia dostávajú tóny žltého melónu, broskyne a bazy. Príjemne štruktúrovaná chuť zaujme štebotavou kyselinou, ktorá jej svedčí. Poteší aj ovocno-žihľavová dochuť.
86,16 bodov