Devín a Pálava

Vinotéka 4/2017

Devín 2015, Sommelier select

nalepka-sampionSommelier Select
Devín 2015, akostné polosladké
JVO
12,5% alkoholu

Farba má sýty zlatistý odtieň. Z komplexnej vôni sa pomaly vynárajú ovocné arómy v podobe limetky a sušenej hrušky, ale aj lupene ruže a medový plást. Dobre vybalancovaná čistá chuť má mohutný nástup a prezentuje sa v elegantnom, medovo-ovocnom šate. V podobnom duchu odznieva aj rafinovaná dochuť.
88,66 bodov

Devín 2015, Rariga Winery Rariga Winery
Devín 2015, slamové sladké
MVO, Šintavský VR, obec Vinohrady nad Váhom
11,0 % alkoholu

Farba má medovo-zlatistý odtieň. V stredne intenzívnej a čistej vôni sa do popredia dostávajú najmä tóny sušeného, ale aj kandizovaného ovocia, medu či hroznového koncentrátu. Chuť je plná a výrazná. Okrem perfektne zapracovanej kyseliny, ktorá ukážkovo harmonizuje zvyškový cukor, zaujme aj obrovská perspektíva vyzrievania vo fľaši.
88,33 bodov
Devín 2016, Vinhor Vinhor
Devín 2016, bobuľový výber sladké
MVO, Doľanský VR, obec Doľany
8,0% alkoholu

Medovo-žltá farba má hnedastý odlesk. Vôňa pôsobí už vyzretým dojmom a prezentuje sa v tónoch prezretej marhule, medového plástu, sušeného ovocia, hrozienok či vlašského orecha, ale poteší aj jej ovocná zložka v podobe arómy jablka a hrušky. Napriek vysokému zvyškovému cukru pôsobí chuť vďaka šťavnatým kyselinám príjemne harmonicky a nesie sa v ovocno-medových tónoch, z ktorých najviac vytŕčajú sladké hrozienka a sušená marhuľa.
88,16 bodov
Pálava 2016, Golguz

nalepka-sampionGolguz
Pálava 2016, neskorý zber polosuché
MVO, Hlohovecký VR, obec Dvorníky
13,0% alkoholu

Farba je sýtejšia, žltá so zelenými odtieňmi. Arómy sú výrazné, v znamení lúčnych bylín a žltého ovocia, hlavne jablka a dule. Chuť je neodolateľne citrusovo šťavnatá. Nezvykle dlhá a výrazná dochuť vám na dlhé sekundy zaplní ústa ovocnosťou.


87,16 bodov

Pálava 2016, Pavelka a syn Pavelka a syn
Pálava 2016, výber z hrozna, polosuché
MVO, Pezinský VR, Obec Pezinok
12,5% alkoholu

Farba má jemný žltý odlesk. Vôňa sa otvára v ovocno-medových tónoch, z ktorých sa do popredia dostávajú najmä limetky, prezreté mango, ale aj žltý melón. Chuť pôsobí vyváženým dojmom, na čom má podiel aj vkusne zladená kyselina s cukrom, ale aj ovocné tóny v podobe mandarinky a limetky, či príjemný čajový tón v závere.
87,00 bodov
Pálava 2016, Víno Matyšák Víno Matyšák
Pálava 2016, výber z hrozna polosladké
MVO, Pezinský VR, obec Viničné
11,0 % alkoholu

Farba má svieži zeleno-žltý odtieň. Vôňa sa otvára v tónoch sušeného tropického ovocia, ale aj medového plástu a pozornosť púta aj svojou čistotou. V intenzívnej chuti, ktorá vo veľkej miere kopíruje aromatický profil, poteší dobre zapracovaná kyselina, ktorá elegantne dopĺňa medovú sladkosť.
86,66 bodov