Alibernet

Vinotéka 1/2017

Alibernet, Chateau Belá

nalepka-sampionChâteau Belá
výber z hrozna, 2011
JVO, Štúrovský VR, obec Mužla
14,0% alkoholu

Farba má sýty atramentový odtieň s fialovým odleskom. V komplexnej a viacvrstvovej vôni sa striedajú tóny tabaku s výrazným prejavom čiernych ríbezlí. Vysoký stupeň elegancie dotvára vôňa cédrového dreva. Skoro celý aromatický profil sa objavuje aj v ústach, kde pôsobí veľmi hladko a harmonicky. Úžasné mohutné taníny s jemnou textúrou kľudne môžeme pomenovať ako hodvábne. Príjemná minerálna textúra dáva tomuto vínu punc jedinečnosti.
92,40 bodov

Alibernet, HR Winery HR Winery
výber z hrozna, 2013
JVO, Strekovský VR, obec Gbelce
13,5 % alkoholu

Typická rubínová farba prechádza do rubínového okraja. V komplexnej vôni zaujme najskôr jej teplý prejav, ktorý sa postupne rozmieňa na drobné v podobe bobuľového ovocia, slivkového lekváru, ale najmä typickej arómy vyzretého hrozna z tejto odrody. V guľatej a harmonickej chuti sa tiež objavuje príjemný teplý vnem podporený pevnou minerálnou textúrou a úžasnými tanínmi, ktoré vkusne dotvárajú celkový elegantný dojem. Pri takýchto vínach treba vyzdvihnúť aj prácu vinohradníka, ktorý dokázal dopestovať takúto vzácnu surovinu.
91,80 bodov
Alibernet, Golguz Golguz
výber z hrozna, 2015
MVO, VO, Hlohovecký VR, obec Dvorníky
13,0% alkoholu

Farba má sýty atramentový odtieň. V bohatej a veľmi komplexnej vôni zaujme výrazná aróma cassisu a sladkosť v podobe vanilkového závanu. Dominancia cassisu sa premieta aj do chuti, v ktorej okrem neho potešia jemné taníny so zamatovým charakterom a akurátne šťavnatá kyselina.
90,80 bodov
Alibernet, Chateau Belá Château Belá
výber z hrozna, 2009
JVO, Štúrovský VR, obec Mužla
13,8% alkoholu

Farba má intenzívny atramentový odtieň. Vôňa už od začiatku pôsobí mnohovrstvovým dojmom, v ktorom sa do popredia dostávajú najmä arómy čiernej ríbezle, kávy a čokolády, ktoré sú v príjemnom alkoholovom obale. Vo vyzretej chuti zaujme robustná tanínová štruktúra a šťavnatý prejav kyselín. V dochuti sa objavuje jemný herbálny chvostík.
88,60 bodov
Alibernet, Víno Nichta Víno Nichta
výber z hrozna, 2015
NVO, Tekovský VR, obec Čajkov
12,5% alkoholu

Farba má sýtočervený odtieň. Vôňa pôsobí hlbokým a teplým dojmom, v ktorom sa do popredia dostávajú najmä tóny čiernych ríbezlí a čierneho korenia. V chuti dominuje aróma mletej papriky a makovice podporená ešte mladými tanínmi, ktoré však vo víne vytvárajú užasnú štruktúru.
88,40 bodov
Alibernet, Dubovský & Grančič Dubovský&Grančič
výber z hrozna, 2011
MVO, Pezinský VR, obec Svätý Jur
13% alkoholu

Farba má typický intenzívny červený odtieň. V už vyzretej vôni poteší aróma čokolády, príjemný empyreumatický prejav a elegantné alkoholové pohladenie. V plnej a komplexnej chuti potešia okrem šťavnatej kyseliny aj taníny, ktoré majú veľmi dobrú kompozíciu a vďaka vyzretosti aj vysoký stupeň elegancie.
88,00 bodov