o nás

Aj keď bolo viac pokusov vydávať periodikum s tématikou vína je VINOTÉKA momentálne jediný slovenský titul zameraný na vínnych fajnšmejkrov. Vznikol v roku 2008. Impulzom začať ho vydávať bolo stretnutie jeho zakladateľov Pavla Halvoňa a Tibora Vitteka.  Prvý menovaný je spolumajiteľom vydavateľstva odborných poľnohospodárskych časopisov a amatérsky vínny nadšenec. Tibor Vittek sa už v tej dobe venoval problematike vína profesionálne a spravoval svoju  webovú stránku vinko.sk. Po viac ročnom koketovaní s myšlienkou na vydávanie VINOTÉKY a niekoľkomesačnej príprave vyšlo v spomenutom roku prvé číslo. Od vtedy prinášame  každé dva mesiace zaujímavé informácie a našich a svetových vínach a ich tvorcoch a články o kvalitnej  gastronómii vrátane zaujímavých kombinácií jedla a vína. Nevyhýbame sa ani pohľadu na iné kategórie kvalitných  nápojov.  
Momentálne sa na tvorbe obsahu časopisu podieľa hlavne jeho redaktor Juraj Mikula. Pred tým pracoval ako šéfkuchár v Londýne. Pestovanie hrozna a výroba vína je jeho vášeň čo cítiť na jeho článkoch. Samozrejme máme aj externých prispievateľov.  Spomeňme aspoň Dodiho Fodora, enofila a vyhľadávateľa zážitkovej gastronómie. Vo svojej pravidelnej rubrike Gurmánske zápisky nám sprostredkúva gastro príbehy z celého sveta. Náš spolupracovník je aj popredný slovenský someliér Radoslav Svitana. Napriek tomu že profesne pôsobí viacero rokov v Rakúsku ma obrovský prehľad o slovenských vínach a jeho odporúčania k na ich kombinácie s jedlami sú viac ako nápadite.
Veríme, že ak vyhľadávate zážitky pri dobrom víne a jedle, prinesie vám časopis VINOTÉKA množstvo zaujímavého čítania a podnetov.  Dúfame, že sa stanete našimi predplatiteľmi a pomôžete nám tým plniť naše poslanie.

 

palenice

 

Philco

 

stn-banner 230x380