Mahid

Martinský festival vína je už tradíciou

Martinský festival vínaTak ako každý rok, aj tento sa v Hoteli Turiec konal 4. MARTINSKÝ FESTIVAL VÍNA. Zúčastnilo sa na ňom viac ako tridsať vinárstiev a distribučných spoločností.

Návštevníci mohli  degustovať viac ako tristotridsať druhov slovenských a svetových vín. Napriek tomu, že región Turiec nie je vinárskou oblasťou, návštevníci festivalu sa o víno zaujímajú a vedia si ho náležite vychutnať.

Vínny festival je nielen o spoločnosti príjemných ľudí, ale aj o príležitosti dozvedieť sa niečo nové o víne a ochutnať špeciality, ktoré ponúka teplý a studený bufet. V tomto ročníku mohli hostia ochutnať špeciálnu thajskú rybaciu polievku alebo grilované špeciality. Zo studených bufetov prevládali syry, rôzne chuťovky a ovocie.

Opätovne organizátori nezabudli ani na tombolu a príjemnú hudbu. Návštevníci si tak mohli zvoliť TOP vína festivalu v štyroch kategóriách. Festival ponúkol ďalšiu atraktívnu súťaž a to v sabráži, respektíve otváraní šumivých vín odseknutím hrdla fľaše. Každý rok tu skúšajú vytvoriť rekord v čo najväčšom počte seknutých fliaš. Minulý rok sa to nepodarilo, ale tentokrát sa o to pokúsil somelier spoločnosti Wineplanet.sk Miroslav Balla a rekord prekonal. Sekol 43 fliaš šumivého vína Freixenet v časovom limite 30 sekúnd.